A hétvégén komoly algoritmusfrissítést hajtott végre a Google, ám hivatalosan nem kommentálta a történteket.

Ahogy pénteken beszámoltunk róla igen komoly mértékben módosult a találati lista. A mozgások még ma is tartottak, így már négy napja zajlanak a változások.

A módosulásokat rengeteg országból megerősítették, és idehaza is igen sokan jelezték, hogy erőteljesen változtak helyezéseik.

John Mueller, a Google szóvivőjét is megkérdezték a módosulásokról, de ő a szokásos válaszokat adta:

„A Google rengeteg változást hajt végre az algoritmusán, amelyeket nem jelentünk be (évente több, mint ezret”

majd egy másik Twitter üzenetében ezt közölte:

„Nincs semmi olyan különleges amit be kellene jelenteni, de mi folyamatosan hajtunk végre módosításokat az algoritmuson”

Egyszóval a szokásos eljárás a Google részéről.

Nem Pingvin

Ugyanakkor ez most mégis árulkodó. A Google ugyanis korábban jelezte, hogy ha sor kerül a Pingvin frissítésre, azt jelezni fogják, és be is jelentik. Ezek alapján, bár utaltak erre jelek, a mostani frissítés nem a Pingvin algoritmus. Ennek ellenére többen is beszámoltak arról, hogy korábban a Pingvin által büntetett oldalak helyezései javultak. Hogy lehetséges ez? Nos, lehet, hogy az oldal minősége azóta javult, vagy más algoritmus is érintette, és ennek a javulásnak most jött el a jutalma.

Egy tehát biztos, hogy a Pingvin algoritmus kizárható. Akkor miről lehet szó?

Fantom algoritmus

Egyre több jel utal arra, hogy a Google alap-algoritmusa változott.

Glenn Gabe tett közzé több képernyőfelvételt olyan oldalakról, amelyeket a mostani és a korábbi algoritmusfrissítések is érintettek.

Több olyan oldal is volt, amelyet a 2015. novemberi frissítés is érintett és ez a mostani is. Tavaly novemberben a Fantom algoritmus 3-as verziója futott le, amit szoktunk minőségi algoritmusnak is nevezni. Ennek első lefutása során a Google megerősítette, hogy az alapalgoritmus módosult, és ennek lényege az volt, ahogy a Google a minőség fogalmát értékeli.

Ennek az első változásnak a nyomai már négy alkalommal is megfigyelhetőek voltak, a jelenlegi az ötödik nagy hullám, ami összefüggésbe hozható ezzel a minőségi algoritmussal.

Ezek alapján elmondható, hogy a mostani algoritmusfrissítés alapvetően az alapalgoritmusból indul ki, és a weboldalak minőségének értékelésén (a rangsorolási faktorok módosulásán alapult).

Ezt a feltételezést saját tapasztalataink is megerősítik, ugyanis a tartalomban és minőségben kiemelkedő weboldalaink helyezései rendre javultak és organikus forgalmuk emelkedett.

Magyar oldalak tömegeit is érintette

A hazai weboldalak sokaságát is érintette a változás. Egyetlen hozzászólás a magyar webmester fórumról:

„Nálam is hatalmas ugrálások vannak a pozíciókban. Volt olyan oldalam, amelyik valószínűleg valami büntetésben volt, és most 100 helyet javított. (Nem elírás 100 helyet.)
Az átlag persze kevesebb, de nem ritka a 10-15 pozíciós mozgás sem.”

És ez csak egy a több hozzászólás közül.

Ha lesznek újabb elemzések és értékelések a mostani algoritmusról, beszámolunk róla.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

  1. Az én oldalamat is előresorolta olyan szó helyezésében, amiben a 4. oldal végén voltam, mára már a 11. helyezett az enyém. Olyan szóra pedig 3. helyen hoz, amelyre az első oldal végén voltam. Olyan szó is van, amire 3-4. voltam, de megkaptam az első helyet. A látogatottságon is látszik, +20% látogatót hozott.

  2. Igen, a büntetett oldalakat hozta vissza az algoritmus. Nálam például öt oldal ugrott előre 20-15 helyezést. Ezeken általában kulcsszavas horgonylinkek voltak, partneroldalak az oldalsávban, sőt volt egy oldalam amelyik valószínűleg azért volt büntetve mert volt egy másik weboldal is (amelyikről utólag szereztem tudomást) ugyanabban a témában tartalmazta az ügyfelem telefonszámát. Erre úgy jöttem rá, hogy akármit vetettem be a weboldal nem ment előre de egyébként kiváló minőségű, jól felépített oldal.. elkezdtem keresgélni a telefonszám alapján, és megtaláltam az ügyfél másik weboldalát amelyiken ugyan az a tel. szám, név stb volt, tehát mivel azonos témájú másodlagos weboldal volt ezért engem büntetett. Januárban kiszedegettem a horgonyszöveges linkeket az oldalsávból és a láblécből, és csökkentettük a kulcsszó arányt. Az ügyfél másodweboldalát töröltük. Most úgy fest a google kiengedett a büntetésből, és végre normálisan működik minden (a spam érték is lement 0-ra)

  3. Én a változásnak csak örülök, ugyanis nem volt normális, hogy a Google keresőben és az Play áruházban is a „vixt” szóra nem az alkalmazásunk jött fel először, hanem a Victoria Secret. Szóval érezhetően valami gond volt az algoritmussal. Ez most helyrejött, bár alul a kapcsolódó keresések között még mindig feldobja a luxus alsónemű márkát. 😀

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

október 6, 2023

91MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A Google két nap alatt útjára engedte

augusztus 22, 2023

91MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A Google egy órája jelentette be, hogy

március 15, 2023

91MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A Google hivatalos Twitter oldalán jelentette be,

szeptember 12, 2022

91MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A Google hivatalos Twitter oldalán jelentette be,


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!