Érdekes változásokat hozott a Pingvin 3-as algoritmusa, úgy tűnik leáldozhat idehaza is a céges linkhálózatoknak.

Eddig a keresőoptimalizálásban igen jól működött az a feketekalapos linképítési technikának számító módszer, amikor céges oldalak linkelték meg egymást egy SEO cég segítségével.

Miről is van szó pontosan? Nos, adva van több tucat céges weboldal, ahol egy-egy kisvállalkozás bemutatkozása, szolgáltatásai, esetenként webáruháza található. És ezeken a weboldalakon került elhelyezésre, egy partnereink, vagy hasznos oldalak elnevezésű aloldal, ahol a hálózat többi tagjának oldalai voltak megtalálhatóak. A séma szinte mindig ugyan az volt.

Az alcímekben pontos kulcsszavas szöveg linkel a partner oldalára, utána egy kép, néhány soros ismertető, majd a következő partner hasonló felépítésű ajánlása.

Ezek a kulcsszavas linkek sokáig igen jól teljesítettek, mivel viszonylag nagy megbízhatóságú weboldalakról érkeztek linkek.

Gondoljuk csak bele! A linkhálózat tagjai nem katalógus, vagy PR cikkes oldalak voltak. Kevés kimenő linkjük volt és sok esetben még félig-meddig releváns más céges weboldalakat linkeltek meg. Jelentős linkerőt adtak tehát át, egyetlen probléma az volt, hogy pontos kulcsszavas linket használtak, és az, hogy a hálózat tagjai részben egymást is linkelték. Sokszor még azt a hibát is elkövette a SEO-ügynökség aki a láncolatot felépítette, hogy a leíráshoz a képeket saját domainjáról szolgáltatta. Így tehát a hálózat viszonylag könnyen felismerhetővé vált még egy algoritmus számára is.

Hirdetés

hirdetés

A dolog ennek ellenére sokáig igen jól működött, ám a mostani Pingvin frissítés ebben újat hozhatott, ugyanis már közel egy tucat olyan weboldallal találkoztunk október közepe óta, amely ilyen linkhálózatban vett részt és a mostani Pingvin büntette őket.
Bár a keresőoptimalizálási szakértők között van némi vita arról, hogy a mostani Pingvin hozott-e újat, vagy csak adatfrissítés volt, ezek a tapasztalatok azt mutatják, hogy lehetett némi módosítás is az algoritmusban.

A dologban az a különösen érdekes, hogy például Lengyelországban az ilyen linkhálózatok felkutatása és büntetése zömében manuálisan zajlik, erről már többször beszámoltunk az ite.hu hasábjain. Nálunk úgy tűnik a túl természetellenes horgonyszöveg használat miatt már algoritmikus szinten szűrhetőek ezek a hálózatok.

Nyilván ügyesebben és óvatosabban csinálva még működhet ez a feketekalapos linképítési módszer, ám érdemes szem előtt tartani a fenti példát. Ami működik nem biztos, hogy mindig működni fog, és nem biztos, hogy megéri feláldozni egy tartalomgazdag oldalt egy rizikós linkhálózat rövidke sikereiért.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

október 10, 2023

39MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A linképítés a mai napig a keresőoptimalizálás

augusztus 28, 2023

39MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Akinek weboldala van, vagy linképítéssel foglalkozik azt

június 16, 2022

39MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Mi az a link vagy hiperhivatkozás? A

június 15, 2022

39MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Mi az a horgonyszöveg? A horgonyszöveg, (vagy


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!