Utoljára frissítve: november 13, 2013
Témakör: disavow

A Google disavow eszköze igen népszerű lett azok körében, akinek a weboldalát elcsípte a Google Pingvin algoritmusa. Érdemes azonban ezzel az eszközzel nagyon óvatosan bánni, mert lehet több kárt okozunk, mint hasznot.

Círus Shepard hajtott végre egy érdekes kísérletet, amelynek tanulságát érdemes megfontolni. 2013 áprilisában az összes oldalára mutató linket beküldte disavow toollal, amely mintegy 35 ezer linket jelentett. Majd várta a hatást
Hetekig semmi nem történt, majd pontosan a 2013 májusában, pont azon napon, amikor lefutott a Pingvin 2.0, oldalának mind a helyezése, mind a látogatószáma erősen visszaesett. Egy nappal később Shepard eltávolította a disavow filet a Google Webmester eszközökből, de sokáig semmi nem történt.
Egészen október 4.-ig kellett várni, amikor a Google ismét lefuttatta a Pingvin algoritmust, de ez sem vezetett eredményre, az organikus találatok száma nem nőtt, a helyezések nem javultak, az oldal a disavow file eltávolítása ellenére sem nyerte vissza régi helyezését.
Más keresőoptimalizálók véleményét is kikérve úgy tűnik, hogy azok a linkek amelyet egyszer beküldtünk a disavow toollal soha nem nyerik vissza erejüket, még akkor sem, ha a disavow file-t eltávolítjuk.
Érdemes tehát nagyon körültekintően bánni ezzel az eszközzel, mert könnyen lehet, hogy több kárt okozunk weboldalunknak, mint hasznot. A beküldött linkek úgy tűnik örökre elvesznek.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

  1. Tehát az a gyakorlat, hogy ha a konkurenciámra kezdek linket építeni azonos horonyszöveggel arra a kulcsszóra amire túl jól teljesít – el tudom érni, hogy büntetést kapjon?

    1. A disavow lényege pont az, hogy az ilyen szándékok kiiktathatóak. Ha elkezdesz a konkurenciára linket építeni, és van egy kis odafigyelés, akkor ő ezt észleli, beküld egy disavowot és utána kideríti hogy ki az építő (ez megoldható) és felnyom a Googlenál, vagy ő is megszór hasonló linkekkel.
      Szóval nem ajánlanám, meg mélyen etikátlan is.

  2. Sajnos én hamarabb lennék áldozat mint elkövető ebben a témában! De a disavow használata meg kockázatos nem?

    1. Ha egyértelműen ártó szándékokkal épített linkekről van szó akkor nem. A gond az, hogy sokáig idehaza a legtöbb weboldal katalóguslinkeket épített és így értek el jó helyezést. Így most egyrészről fenygeti őket a Pingvin alagoritmus, másrészt ott a kockázat, hog a disavow túlzott használatával az értékes linkeket is törlik, így az oldaluk meggyengül. Nem könnyű dilema.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

november 1, 2016

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Amióta a Google elindította a Pingvin algoritmus

augusztus 2, 2016

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ha jó linkeket is beküldtünk a Google

július 30, 2014

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Elég sok vita folyik manapság a Google

március 3, 2014

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Nagyon érdekes kérdést feszegetett a Google Webmester


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!