Vajon beleszámít a Google rangsorolásába, hogy milyen betűtípust használ egy weboldal? Nos, úgy tűnik, hogy ez közvetlen módon nem rangsorolási szempont.

Bár egyre ritkábban, de még ma is lehet találkozni olyan weboldalakkal, amelyek alig olvasható, vagy éppen cikornyás betűtípusokat használnak, amelyeket alig lehet elolvasni. ezeknél a weboldalaknál azonnal felmerül az az érzés, hogy az oldal nem vehető komolyan. De vajon a betűtípus választás befolyásolja-e a Google rangsorolását. Nos, úgy tűnik nem.

John Muellernek, a Google szóvivőjének tették fel azt a kérdést, hogy egy oldal minőségének meghatározásakor odafigyelnek-e arra, hogy a webolal milyen betűtípust használ.

John Mueller a válaszában elmondta, hogy ismeretei szerint a Google egyáltalán nem figyel ilyesmire. Amikor feltérképeznek egy oldalt, és azon számukra olvasható a tartalom, akkor az teljesen rendben van a részükről.

Egy kivétel létezik ez alól, ez pedig az az eset, amikor a szöveg egy képen helyezkedik el. John Mueller válaszában kitért arra, hogy a képen látható szöveget nem igazán tudják elolvasni és semmiképpen nem használják rangsorolásra.

Ettől függetlenül, ha  a  weboldalon valamilyen kézírást utánzó betűtípust választasz, vagy olyan egyedi típust, ami csak a cégedre jellemző, az csak rajtad áll, a Google-nál emiatt nem ér hátrány.

Hirdetés

hirdetés

Ez nem olyasmi ami miatt a Google hátrébb sorolná a weboldalt, vagy kevésbé venné komolyan. Tehát ha kedved tartja, nyugodtan használj egyedi fontot, vagy akár Comic Sans-ot, ez a te döntésed.

Nagyjából így lehet összefoglalni a John Mueller által elmondottakat, aminek a lényege, hogy a választott betűtípus nem rangsorolási szempont.

Az már más kérdés, hogy megítélésem szerint, egy nehezen olvasható, vagy nehezen komolyan vehető betűtípus közvetett módon mégiscsak kihat az oldal rangsorolására.

A felhasználók ugyanis kevésbé hisznek majd az oldalnak, kevésbé lesz mérvadó amit ott leírtak, csökken a tartózkodási idő, a márkakeresések száma alacsonyabb lesz, mint ahogy az várható lenne, mindez a design miatt, aminek része a betűtípus választás is.

Én e téren konzervatív vagyok, és azt vallom, hogy lehet egyedi betűtípust választani, de ha lehet nagyjából kövessük a trendeket és a betűtípus választás sose menjen az olvashatóság rovására.

Természetesen lehetnek kivételek, egy designer oldalán, vagy egy gyerekeket célzó oldalnál indokolt lehet az erősen egyedi betűtípus választása, de ezek

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

január 29, 2023

52MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Egy korábbi Yandex alkalmazott kiszivárogtatta a Yandex,

november 3, 2022

52MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Hány karakter egy oldal szöveg? Hány szó

október 24, 2022

52MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ebből a cikkből megtudhatód mi az a

augusztus 22, 2022

52MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Megmutatom, hogy hogyan tudod a helyesírást ellenőrizni


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!