Az utóbbi időkben ritkábban írtunk a Panda algoritmusról. A Panda folyamatos futású lett, így a hektikus mozgások megszűntek, de most ismét szóba került az algoritmus.

John Mueller, a Google szóvivője beszélt a Panda algoritmusról a szokásos webmestereknek szóló Hangouton. John Mueller elmondta, hogy a Panda algoritmus jelenleg is fut, majd egy másik kérdésre, kicsit később azt is elmondta, hogy az algoritmus alapjaiban nem módosult, de a Google mérnökei folyamatosan javítgatják, optimalizálják a Panda algoritmust.

Amiért ezek a kérdések szóba kerültek az az, hogy az utolsó nagy Panda frissítés óta alig hallani erről az algoritmusról, így sokakban felmerült, hogy a Google alapjaiban változtatta azt meg, vagy érdemben nem frissül.

Glen Gabe ismert büntetés szakértő és mások is beszéltek arról, hogy a Panda szinte láthatatlanná vált, és ami a legfőbb gond sok ügyfelük esetében a helyreállítási törekvések sem hoztak eredményeket, miközben korábban ugyanezek a lépések eredményesek voltak.

John Mueller a kérdésekre azt mondta, hogy a Panda fut és bár nincs drasztikus változás egyik napról a másikra, az érintett oldalak összességében észlelhetik a változásokat mind a találati listán, mind a forgalomban.

Hirdetés

hirdetés

John Mueller azt is hangsúlyozta, hogy bár az algoritmus lényege, alapja ugyan az, változások folyamatosan vannak, de

” az algoritmus alapja nem változott meg olyan értelemben, hogy nem is tudom, eddig a tartalom minőségét mérte, mostantól pedig a betűtípus színét, vagy bármi hasonlót”.

Ez a válasz persze nem túl megnyugtató. Az nyilvánvaló, hogy az algoritmus alapja a minőségi tartalom, de hogy a Google azt pontosan, hogy értelmezi, John Mueller válasza alapján akár lényegesen is megváltozhatott.

Több szakértő is azt gondolja, hogy a Google szavai alapján a Panda algoritmus mégis lényegesen és alapjaiban módosult. Lehet, hogy a változás a Google szempontjából nem alapvető, de a weboldaltulajdonosok és a keresőoptimalizálók számára a változások mégis alapvető jellegűek. Ennek két oka van:

  • a büntetett oldalak esetén a helyreállás sokkal lassabb, nehézkesebb, ha egyáltalán lehet beszélni helyreállásról. Míg korábban ez jól kimutatható volt, és bizonyos lépések egyértelmű helyreállást eredményeztek, ma ez már közel sem ilyen egyszerű.
  • a másik dolog, hogy míg korábban lehetett tudni egy büntetésről és éppen ezért lehetett javítani az oldalon, most a folyamatos futás miatt nem azonosítható a büntetés, legfeljebb sejtéseink lehetnek róla

A második a listából a kisebb gond, de az, hogy a korábban bevált lépések nem vagy kevéssé hoznak eredményt mégis arra utal, hogy a Panda alapvetően megváltozott, mégha a Google ezt másképp is gondolja.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

június 27, 2017

27MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ismét szóba került a Panda-algoritmus, Gary Illyés

június 15, 2016

27MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Az utóbbi időkben ritkábban írtunk a Panda

január 15, 2016

27MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Újabb pár soros információmorzsával szolgáltak a Google

január 13, 2016

27MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Tegnap számoltunk be róla, hogy a Panda-algoritmus


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!