Sokszor és sokat írtunk már arról, hogy a Panda és Pingvin algoritmusok hogyan is működnek. Most végre a Google világos választ adott.

Korábban Gary Illyés nyilatkozta, hogy a Panda algoritmus real-time, tehát folyamatos üzemmódban működik, ám ezt a webmesterek nem tapasztalták. Ezt később John Mueller cáfolta, komoly értetlenséget okozva. Akkor most kinek van igaza?

Végre most egy harmadik Google alkalmazott Mariya Moeva világosan elmagyarázta a dolgot, alig több mint két mondatban:

Alapvetően a Panda és a Pingvin algoritmusok is folyamatosan futnak, részei a real-time infrastruktúrának, azonban az adatokat manuálisan kell frissíteni. Úgy hiszem ez a két dolog okozta a félreértéseket.

Moeva mindezt egy kérdés kapcsán rakta ki Google + oldalára. Barry Schwartz rákérdezett a dologra, és Moeva megerősítette a válaszát.

A lényeg tehát, hogy a két algoritmus már képes arra, hogy folyamatosan fusson, és folyamatosan futnak is, ám az adatok, amiket használnak régebbi. Ehhez kell a manuális beavatkozás, hogy az algoritmus által használt alapadatok, vagyha úgy tetszik, akkor az oldalak indexelt tartalma frissüljön.

Hirdetés

hirdetés

Ez az oka tehát annak, hogy bár az algoritmus folyamatosan fut, ám az oldalak nem tudnak kijönni a büntetésből, hiszen az algoritmus régi adatokból dolgozik. Ez az oka annak, hogy hiába javítjuk egy büntetés után a hibákat, mindez egészen addig láthatatlan a Panda algoritmus számára, amíg valaki manuálisan nem frissíti az adatokat, amiből az algoritmus dolgozik. Ha megtörténik a frissítés, a Panda és Pingvin már látja az oldalon történt változtatásokat és így az oldal kijöhet a büntetés alól, vagy pedig egy másik oldal így kaphat büntetést.

Ez a válasz már világossá teszi, hogy miképpen is működik a Panda és Pingvin algoritmus. De a lényeg az, hogy változást csak akkor fogunk észlelni, ha a Google manuálisan frissíti az adatokat. A Panda utoljára október 24-én frissült, míg a Pingvin algoritmus esetében december 6. körül láttuk az utolsó mozgásokat.

Most már ideje lenne, hogy a Google, ha már az algoritmus képes a folyamatos futásra, akkor frissítse is az algoritmus számára az adatokat. Mert így egyes oldalak már több mint hat hónapja büntetésben vannak, minden erőfeszítés ellenére, és mint a fenti magyarázatból látható, a frissítésig nincs is esélyük kijönni a büntetés alól.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

szeptember 20, 2017

53MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Egy éve indult útjára a Google folyamatos

június 27, 2017

53MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ismét szóba került a Panda-algoritmus, Gary Illyés

október 17, 2016

53MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A Google helyreigazítást adott ki a Pingvin

október 14, 2016

53MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Bár korábban nem ezt mondta a Google,


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!