Egyre több ügyfél keres meg minket bűntett oldalakkal, és ilyenkor mindig felmerül a kérdés, nem járna-e jobban, ha új oldalt indítana?

A témával a nemzetközi SEO Portálok is egyre többet foglalkoznak, nem véletlenül. A Napokban publikált Eric Ward, a SEL-en, ma pedig Barry Schwartz a SER-en ebben a témában.

Miről is van szó? Nos, idehaza a leggyakoribb eset, hogy a korábbi linképítések során nagyon sok kulcsszavas linket kapott az oldal, és a linkek jelentős része katalógusokból érkezik. Ha az adott oldaltulaj az érintett oldalon tanult bele a szakmába, akkor lehetnek URL változtatások, Panda rizikós 404-es oldalak, duplikációk és sok egyéb. De tény, hogy a tömeges probléma a Pingvin algoritmushoz köthető.

Mit lehet ilyenkor tenni? Nos, ezt oldala válogatja. Van, ahol vannak természetes linkek is, vagy időközben az oldal brandé vált, vannak brand keresések, jelentős a direkt forgalom. Ezekkel az oldalakkal érdemes küzdeni, különösen akkor, ha sok a tartalom rajta.
Ha csak a linkekkel van probléma, akkor első feladata a rizikós linkek levétele az oldalról, és ezután jöhet a disavow. Erre az oldalak általában jól reagálnak, és ha nem is a korábbi helyezést szerzik vissza, de újra megjelennek a Top5-Top20 hely környékén a legfontosabb szavakra. Innen viszont igen gyakran nem könnyű dolog feljebb hozni az oldalt.

A másik kategória azok az oldalak, amelyek szint kizárólag kulcsszavas és/vagy katalóguslinkekkel érték el korábbi jó pozíciójukat. Itt általában néhány tucat lapból álló tipikusan szolgáltató cégek weboldaláról van szó, ahol minimális a direkt forgalom, és kevés a tartalom, nincs természetes link sem.

Ezeknél az oldalaknál igen gyakran az a jó tanács, hogy az oldalt fel kell hagyni, és teljesen új domainnel, új tartalommal kell próbálkozni. Ez fáradtságosabb, de sokszor lényegesen olcsóbb, és hatékonyabb megoldás.
Köztes megoldás lehet, ha megtartjuk a régi oldalt, megpróbálkozunk egy nagytakarítással, és indítunk párhuzamosan egy új domaint.

Hirdetés

hirdetés

Talán a döntésben segítséget jelenthet Matt Cutts véleménye, aki szerint kiásni magunkat egy spam-szakadékból sokszor nehezebb, mint új oldalt kezdeni. Minden domainnek történe is van, és a múltbéli fekete foltok, nem tesznek jót a helyezésnek, még akkor sem, ha a rossz linkeket eltávolítotuk.
John Mueller írta azt a minap, hogy a Google felismeri az új domainen a régi oldalakat még akkor is, hogyha nincs átirányítás, és az új domain megkaphatja a régi oldal büntetéseit is, ez tehát azt jelenti, hogy nem úszhatjuk meg könnyedén a dolgot, ha az új weboldal mellett döntünk, akkor annak tényleg újnak kell lennie.

Hadd hozzak egy saját példát. Egyik ügyfelünk egy nagyon erős kulcsszóra korábban 5. helyen volt, mára visszacsúszott a 15 helyre, minden erőfeszítés ellenére. Minket ezt követően kerestek meg és azt javasoltuk, indítsanak egy teljesen új oldalt.
Az oldal elkészült, minőségi tartalommal és designnal és egy hónappal az indulás után már csak 15 helyezéssel volt lejjebb, mint a korábbi társoldal, egyetlen link nélkül, és napi 100-150 látogató érkezik az új oldalra. Ez természetesen még elmarad a tervektől, de az új oldal messze várakozások felett kezdett. Ebben az esetben tehát, úgy tűnik érdemes volt belevágni az új oldalba, de a tulaj meghagyta mellette a régi oldalt is. Talán, akinek van lehetősége két oldalt üzemeltetni, még mindig ez a legjobb döntés.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

  1. Köszi Matt 🙂 Akkor a disavow csak arra van hogy felnyomd magad, jelentsd a spam oldalakat 🙁

    1. Ez nem így van lehet nem voltam világos. A disavow működik, most már egyre több a tapasztalat ezen a téren. Nem 100%-osan, de működik. De tény ha nagyon el lett szúrva az oldal lehet érdemes újat kezdeni.

  2. Szia!

    Egy speciális kérdéssel fordulok hozzád, a cikkhez természetesen kapcsolódik 🙂
    Tehát egy új domain-en új tartalommal indítottunk oldalt. Indexeli is a kereső, optimalizáljuk, stb. Az új domain korábban használatban volt, de nem volt rajta tartalom, csupán át volt irányítva a másik weboldalunkra (aliasként).
    Valahogy a google megjegyezhette a korábbi url-eket, mert a találtai listában felhozza ezeket, holott az új weboldalon már nincsenek ilyen tartalmak. És vagy 50 ilyet tárolt magának, amik még kb 1 éve voltak aktuálisak, azóta már megszüntettük elvileg. A WMT-ben 404-es hibaként hozza őket fel, természetesen.

    Szerinted ezeket a *fantom* url-eket hogy kellene kezelni?
    Elvileg ne okoz nagy gondot, de mégis durva, hogy vannak ilyenek 🙂

  3. Látnom kellene, mert ez így nem teljesen egyértelmű, de ha jól értem a problémát akkor ez segíthet:
    WMt-ben Google indexelés és URL-ek eltávolitása menüpontban tudod törölni a URL-eket a G. Indexből.
    Arra figyelj, hogy ne mutasson rá link, mert akkor visszahozza az Indexbe

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

október 4, 2023

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Úgy tűnik szeptember második felében sok magyar

augusztus 28, 2023

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Akinek weboldala van, vagy linképítéssel foglalkozik azt

április 14, 2023

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Hogyan lehet helyreállítani egy webáruházat egy súlyos

december 13, 2016

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A Google szóvivője leszögezte, hogy csak az


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!