Már beszámoltunk róla, hogy a múlt hét végén ismét egy Panda frissítés futott le. Most ismét egy olyan oldalról számolhatunk be, aminek sikerült a helyreállás.

Korábban írtuk, hogy a Google szeptember 25-én útjára indította a Panda algoritmus 4.1-es verzióját, ami igen hosszú ideig futott. Október 6-án a Google megerősítette, hogy az algoritmus még mindig aktív.

Október 11-12-én pedig több külföldi keresőoptimalizálási szakértő jelezte, hogy olyan ügyfeleik, amelyeknek oldalát érintette a Panda algoritmus részlegesen, vagy teljesen helyreállt.

Most végre azonban van hazai példa is egy ilyen gyógyulásra, amely a múlt hétvégén, tehát október 11/12-én következett be. Az oldal javítását mi hajtottuk végre, de az ügyfelünk kérésére itt részleteket nem közölhetünk (ellenben a korábbi esettel), csak a helyreállás tényét és az alábbi képkivágatot tudjuk bemutatni, ugyanakkor, úgy gondoljuk ez is igen tanulságos, és talán erőt ad azoknak a weboldal tulajdonosoknak, akik hasonló büntetést szenvedtek el, hogy van kiút.

Az oldal nem kapott teljes büntetést, de szeptember elején korábbi forgalma jelentősen visszaesett. A képernyőkivágaton azonban jól látszik, hogy október 12-én (ami egyébként vasárnap) az oldal megjelenése növekedésnek indult, és azóta is kitartóan emelkedik. Az előző hét azonos időszakához képest a keresési megjelenések száma közel 80%-os emelkedést mutat.

Google Panda büntetés és fe

Hirdetés

hirdetés

Nagyjából ugyan ezeket a tendenciákat olvashatjuk le a Google Analytics adatok alapján is. Itt azonban az organikus forgalom látható, ami  október 12-én indult növekedésnek, és a mostani héten átlagosan napi +700 látogatóval gyarapodott az oldal organikus forgalma.
A külföldi és most már hazai adatok alapján is egyértelműen látszik, hogy október 12-én a Google ismét frissítette a Panda algoritmusát, amelynek ez az oldal a kedvezményezettje volt.

Érdekesség, hogy a frissítések mára már szinte folyamatossá váltak, de sajnos a hozzánk érkező levelek alapján a büntetések is egyre gyakoribbak.

Az is jól látszik, hogy azon oldalak számára ahol tartalmi duplikációk vannak, elsősorban webáruházak termékleírásainál, amikoris ugyanaz a leírás megjelenik más domaineken is, nagyon nehéz helyreállni, amíg a duplikált tartalom az oldalon marad. Azoknál a weboldalaknál, ahol nem ez az elsőrendű probléma, ott a helyreállítás lényegesen könnyebb feladat.

A jövőben is várjuk olvasóink visszajelzéseit és tapasztalatait, akár privát üzenetben, akár úgy ha egyes részletek publikusak.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

június 27, 2017

2MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ismét szóba került a Panda-algoritmus, Gary Illyés

június 15, 2016

2MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Az utóbbi időkben ritkábban írtunk a Panda

január 15, 2016

2MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Újabb pár soros információmorzsával szolgáltak a Google

január 13, 2016

2MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Tegnap számoltunk be róla, hogy a Panda-algoritmus


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!