Utoljára frissítve: október 22, 2014
Témakör: ite
mi ez? SEO hírek

Kedden, a 2014-es adótörvények beterjesztésekor derült ki, hogy a kormány megadóztatná az internetet. A törvénycsomag szerint nagyon brutális, gigabájtonként 150 Ft lenne az adóteher.

A tervezett adót a szolgáltatóknak kellene megfizetni, ám nyilvánvaló, hogy a szolgáltató a költségeket egy-az egyben átterheli majd a fogyasztókra. A kormány tervei szerint mintegy 20 milliárd forintot remél az adóból.

Az egy gigabájtnyi adat talán elvont fogalomnak tűnik a legtöbb mezei internetfelhasználó számára, de talán szemléletes példa, ha azt mondjuk, hogy egy HD minőségű film letöltése nagyjából 1300 forint pluszterhet jelent majd.

Teljesen nyilvánvaló, hogy a mostani hazai internethasználati szokások szerint ez óriási terhet jelent majd minden háztartásnak, és ezzel a tervezettel az internethasználat költsége nagyjából 3-10 szeresére nő majd.

A hazai gazdaságot a 2008-as válság éveiben is az internetgazdaság húzta, míg a hagyományos iparágak szédületes zuhanást mutattak be, addig a online kereskedelem még a legnehezebb években is bővülni tudott. Ne legyenek illúzióink, ez a törvény a hazai e-kereskedelmet a padlóra küldené. Ki böngészne webáruházakat, amikor tudja, hogy minden kattintás forintokat vesz ki a zsebéből.

Bár jelenleg szinte mellékesnek tekinthető, de ez a hazai keresőoptimalizálás és online marketing számára is egy nagyobb pofon lenne. Amellett, hogy megdrágulna a szolgáltatás, az ügyfélkör is radikálisan csökkenne, de ez az egész ügyhöz mérve marginális jelentőségű.

Hirdetés

hirdetés

Ma az internet a szélessávról szól, és lehet, hogy a kormány nem érti az internet gazdaság jelentőségét, és a megváltást az ipartól és a termeléstől várja, mindez óriási tévedés. A jövő és egyre inkább már a jelen is az internetgazdaságé, az az ország, amely ezt nem ismeri fel, menthetetlenül leszakad. Furcsa paradoxon az is, hogy a kormányzat a Start-upok támogatásáról és jelentőségéről beszél, és közben ilyen tervekkel az egész ágazat alól kihúzza a hátteret.

De ma már a vállalkozások sincsenek meg az internet nélkül, a rendelések, az ügyintézés szinte minden az internetre épül, tehát az új törvény a gazdaság szereplői számára is óriási teher.

A Nemzeti Médiahatóság felmérése szerint a hazai internethasználók 43%-a használt nagy adatforgalmú oldalakat (fileküldés, torrentoldalak stb.) és 93%-uk használta a szintén nagy adatforgalmú közösségi oldalakat. Aligha túlzás tehát azt mondani, hogy ez a törvénytervezet szinte a teljes internetező lakosságot érint, ami nagyjából a teljes népesség 73%-a.

Persze elképzelhető, hogy az internettörvény csak gumicsont, hogy elterelje a lakosság figyelmét az amerikai kitiltási botrányról. Ez reális forgatókönyv, ám vélhetően a kormányzat ezzel többet veszít, mint nyer. A lakosság Facebook függő, nagyjából 4,7 millió ember lóg a közösségi oldalakon. Nincs veszélyesebb, mint egy függőtől elvenni a függősége tárgyát.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

december 15, 2021

62MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Elkészültek a karácsonyi ajándék sorsolások. Az alábbi

október 19, 2021

62MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ahogy ígértem elkészült a második cikk az

október 12, 2021

62MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Sok-sok év után megújul az ite.hu. Nemcsak

december 14, 2020

62MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Elkészült a SEO Facebook csoport karácsonyi felajánlásainak


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!