Útjára indítottunk a Jankate.hu-t, ami az első professzionális hazai Google büntetés ellenőrző alkalmazás. Az alkalmazás jelenleg teljesen ingyenesen használható.

Hosszas tervezés után indítottuk útjára a Jankate weboldalt, amely lehetővé teszi, hogy bármely weboldaltulajdonos ingyenesen és biztonságosan ellenőrizhesse, hogy weboldalát érintette-e valamely Google büntetés.

Az alkalmazás használatához engedélyezni kell a Google Analytics adatok megosztását, hiszen az alkalmazás az organikus forgalom változásából próbál következtetni a büntetésekre. A Jankate.hu összeveti az oldal organikus forgalmának változásait azokkal az ismert időpontokkal, amikor jelentős algoritmus módosítást, vagy frissítést hajtott végre a Google, és ez alapján próbál következtetni az esetleges büntetésekre.

Az alkalmazás jelen pillanatban 18 dátumnál hajtja végre az ellenőrzést, ami a 2014-2015-ös év algoritmusfrissítéseihez köthető. Fontos tudni, hogy a büntetés ellenőrző nem csak a bejelentett, hanem a feltételezett algoritmusfrissítéseket is ellenőrzi. Mivel az ite.hu igen sok olvasói e-mailt kap, valamint mi is több mint száz weboldalt ellenőrzünk, ezért meglehetősen jó hatékonysággal azonosítjuk az algoritmusfrissítések jellegét. Az algoritmusfrissítések egy része tehát biztos, másik része feltételezett. Vannak olyan további frissítések, amelyekről tudomásunk van, de a rendszerbe nem kerültek be, mert a módosítás jellege nem azonosítható kellő biztonsággal. Ezek a frissítések a későbbiekben bekerülhetnek még a rendszerbe.

A Jankate.hu jelen pillanatban a 2014-2015-ös év algoritmus frissítéseit tartalmazza. Többek között a Panda algoritmus frissítéseket, a Pingvin, a Layout, a Pirate és más Google-algoritmus módosításokat, valamint büntetéseket.

Jankate táblázat

Hirdetés

hirdetés

Hogyan használjuk a büntetés ellenőrzőt?

Nincs más feladat, mint a Google Analytics adatok megosztása, majd a weboldal kiválasztása. Ezt követően egy grafikont kapunk, ahol láthatóvá válik az organikus forgalom, valamint az algoritmus frissítések időpontjai.

Ez alatt egy táblázatban részletes adatok is láthatóak a forgalom változásáról, az algoritmus módosítás jellegéről, és más adatokról.

Lásuk milyen információkat kaphatunk:

  •  az algoritmus módosítás, vagy frissítés időpontja: mikor történt a frissítés, általában egy napos pontossággal
  •  az algoritmus neve, amennyiben ismert, azaz a Google bejelentette, ennek hiányában az a név, amit a SEO-szakma adott neki, vagy amit mi adtunk az algoritmus módosításnak
  •  a forgalom változása, az organikus forgalom változása százalékban megadva
  •  hatás leírása: az organikus forgalom változása (büntetés, vagy helyreállás, és annak erőssége
  •  algoritmus validitás: az algoritmus frissítés pontossága, azaz bejelentett vagy feltételezett módosításról van szó.
  •  algoritmus jellege: a weboldal tartalma, linkprofilja, vagy SPAM faktorok alapján történt a módosítás, vagy büntetés
  • részletek: itt a linkre kattintva további információk szerezhetőek az algoritmus módosításról

A Jankate.hu használatával így könnyen információt szerezhetünk arról, hogy weboldalunkat mely algoritmus érintette. Az alkalmazás elsősorban a büntetések azonosítására szolgál, a drasztikus forgalomnövekedés, vagy visszaesés ennek segítségével könnyen azonosítható. A kisebb forgalomváltozás hatása már kevésbé pontos.

Janakte Google büntetés

Mennyire megbízható a Jankate?

A Jankate elsősorban a drasztikus büntetések azonosítására alkalmas, amennyiben a hatások nem jelentősek, akkor célszerű manuális forgalomelemzést kérni, mert segítségünkkel az esetleges büntetések jobban meghatározhatóak. A Jankate adatbázisában szereplő algoritmusfrissítéseknél több adatunk van adott évre is, valamint 2002-ig visszamenőleg ismerjük az algoritmusfrissítések időpontjait.

Adataim biztonságban vannak?

Igen. Az alkalmazás, csak az organikus forgalmi adatokat használja fel, és kizárólag a büntetések azonosítására. Az adatok semmilyen módon nem kerülnek ki harmadik félhez.

Mire nem jó a Jankate?

Egyelőre a 2014 előtti adatok nem elérhetőek. Mivel az eszköz automatikus, azokat célszerű manuálisan is ellenőriztetni. Az alkalmazás nem tudja azonosítani a manuális büntetéseket sem. A technikai SEO hibák, mivel azok nem köthetőek a Google büntetésekhez szintén nem azonosíthatóak.

Miben egyedülálló a Jankate?

A Jankate az első hazai professzionális Google büntetés ellenőrző. Egyedülálló adatbázisának köszönhetően a külföldi hasonló alkalmazásoknál is pontosabb adatokat ad.

Segítenél a fejlesztésben?

Ha szeretnél segíteni az alkalmazás fejlesztésében, akkor kérjük, írd meg véleményed, javaslataidat, és ha oldalad forgalma változik a jövőben azt jelezd nekünk. Ezek segítenek az egyes büntetések azonosításában, jellegének meghatározásában és az adatbázisunk fejlesztésében.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

  1. Nagyon jó lett, gratulálok! Ugyanakkor én nem értek egyet az adatokkal. Attól hogy 90 százalékos organikus forgalmam van az előző naphoz képest, az teljesen természetes, az miért komoly a büntetés? Mert ha megnézem, az előző hét ugyanezen napjához képest ugyanakkora a forgalmam, tehát nincs büntetés, a hét minden napján így oszlott meg a forgalom, hogy az a nap alacsonyabb. Sehogy sem értem, hogy jött ki a büntetés, de ennek ellenére tényleg jónak tartom, sok mindent le lehet szűrni, de szerintem én sose kaptam büntetést, a szezonális, ill. a hét napjainak változását büntetésként értékeli.

    1. Kedves Róbert!

      Köszönöm a hozzászólást. A forgalomváltozás nem az előző naphoz visszonyít hanem egy hosszabb periódudhoz (ami változó, de azonos jellegű napokat foglal magában).
      Vannak olyan algoritmusok, ahol a büntetés nem olyan látványos 5-10%-os csak a visszaesés, szinte alig észrevehető. Sajnos az automata eszközök jelzései még nem túl jók, igyekszünk finomhangolni. Lehet valóban nincs szó büntetésről, de ha kb statikus a forgalom, és van visszaesés ami nem áll helyre akkor ot lehet szó negatív hatásról (mégha nem is büntetés). Pontosat csak egy manuális elemzés állapíthat meg.

  2. Ellenőriztem az oldalunkat ami tavaly októberben büntetést kapott és jól látszik a visszaesés és a helyreállás is…viszont a legutóbbi 03.25.-i rész nem egyértelmű ugyanazt látom mint Robert…az oldalunk napi 500-700 megjelenés volt 03.22-ig utána hirtelen 23-24-25-én felugrott 900-ra majd 26-27-én visszaállt 700-ra (azóta nincs adat) alapján a vizsgálat azt adta vissza, hogy: ismeretlen algoritmus, büntetés:közepes.

    1. Az eszköz elsősorban a súlyosabb büntetések azonosítására szolgál. Illetve arra, hogy ha egy bizonyos időpont után csökken a forgalom akkor azt kötni lehessen egy algoritmusfrissítéshez. Nem tökéletes módszer, mert automata módon nagyon nehéz lekövetni egy-egy weboldal szezonalitását, vagy esetleges eseményeket. De utalhat a változásra.
      Ha gond van akkor manuális elemzést kell csinálni.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

október 4, 2023

55MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Úgy tűnik szeptember második felében sok magyar

augusztus 28, 2023

55MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Akinek weboldala van, vagy linképítéssel foglalkozik azt

április 14, 2023

55MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Hogyan lehet helyreállítani egy webáruházat egy súlyos

december 15, 2021

55MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Elkészültek a karácsonyi ajándék sorsolások. Az alábbi


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!