Utoljára frissítve: március 30, 2016

A tegnapi napon ismét számottevő mozgások voltak a Google találati listáján. Az okok ismeretlenek.

A tegnapi napon (kedden) számottevő mozgások voltak a találati listán. Nem csak idehaza, hanem külföldön is. A Search Engine Roundtable számolt be arról, hogy mind a nemzetközi fórumokon, mind a közösségi médián több beszámoló érkezett arról, hogy a weboldalak organikus forgalma, és a kulcsszavak helyezései számottevően változtak.

„A tegnapi napon néhány órán keresztül az organikus forgalmunk 500%-kal emelkedett, majd minden visszatért a szokásos értékekhez”

Ez a jelenség nem csak külföldön, hanem idehaza is megfigyelhető volt. Egy partnerünk jelezte, hogy weboldalának helyezései óráról órára változtak.

Ez a jelenség igen tipikus, amikor a Google algoritmust frissít, vagy módosít, vélhetően ez történhetett tegnap is.

Az, hogy mely algoritmusról van szó, egyelőre ismeretlen. A külföldi hozzászólások emlegetik a Rankbrain, a Pingvin és a Panda algoritmusokat is. Mi egyelőre nem látunk egyértelmű mintázatot, ha a Pingvin volt a háttérben, akkor csak tesztelés történhetett, mert nincs érdemi átalakulás megítélésünk szerint ezen a fronton.

Hirdetés

hirdetés

A mostani mozgás egyébként nem rendkívüli ebben a hónapban. Márciusban, március 3-a táján, valamint március 15-e táján, és kisebb mértékben 21 és 26-a táján is voltak szignifikáns elmozdulások a találati listán.

márcusi Google mozgások

Az ilyen kisebb, de egymást követő változások korábban inkább a Panda-Fantom algoritmusra voltak jellemezőek, tehát inkább tartalmi/minőségi módosítások állhatnak a háttérben, sem mint linkprofilhoz köthetőek.

De tény az is, hogy 2015 óta sokkal kevesebbet tudunk a Google algoritmusfrissítéseiről, mint korábban, így valójában csak a változás tényét rögzíthetjük, sem mint az okait.

A tegnapi változásokat egyébként az automatikus eszközök is észlelték. A Mozcast 83, magas értéket ért el, de például az Advanced WebRanking is hasonlóan jelentős változásokat észlelt.

Valami tehát történt. Idehaza a húsvéti ünnepek miatt, szinte törvényszerű, hogy az első munkanapon megugrott a weboldalak organikus forgalma, így ebből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni. A változások azonban a kulcsszavak helyezéseinél is észlelhető volt.

Talán néhány nap múlva többet tudunk. Ha te is észleltél a napokban mozgásokat, a hozzászólásokban kérlek oszd meg tapasztalataidat!

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

  1. Üdv mindenki!

    A cikkben található információk megerősítve!

    Az utolsó mozgások jellemzőek a Panda és Pingvin algoritmusra is. Tapasztaltam helyezészuhanást azoknál az oldalaknál ahol a linkprofil nincs rendben viszont a látogatószám ezekben az esetekben nem változott (csak a helyezések változtak). Ha a problémás linkprofilú oldalakat érintette a dolog akkor Pingvint mondanék, de most jön a csavar. Más weboldalak esetében látogatószám növekedést tapasztaltunk és valóban 30-50%, ezekben az esetekben a helyezések nem javultak csak a látogatószám. – Ez viszont Panda algoritmusra jellemző.

    Továbbiakban van még egy olyan összetevője a dolgoknak, hogy a megadott kulcsszavakra újra cserélődtek a céloldalak (landing page). – Más céloldalakat tart relevánsnak egy adott kifejezésre a Google mint ezelőtt. Ilyet akkor lehetett tapasztalni amikor minőségi osztályozás területen változtak algoritmusok.

    Összegezve: Vagy több algoritmus futhat egy időbe vagy a cikkben említett előző dátumok idején indulhatott algoritmusok és a mostani algoritmus összhatása csinált ekkora káoszt. – Végülis folyamatosra ígérték a Pingvint és a Panda egyes összetevői is folyamatosan futnak épp csak egy frissítést kellett nekik nyomni és kereshetjük az összefüggéseket – valójában ez volt a Google célja, hogy minél nehezebben lehessen beazonosítani egy-egy eseményt ami a találati lista változását okozza.

    1. Szia!

      Köszi a hozzászólást, teljesen egyetértek a leírtakkal én is hasonlóakat tapasztaltam. Ami érdekes, hogy márciusban már nem ez az első, ahol vannak Pingvinre utaló jelek, talán már intenzíven tesztelik. Ideje lenne…

  2. Én nagyobb különbséget látok a mobil VS. asztali keresésnél. (a mobil javára)

    1. Totál el van szállva minden! Szétcsúszott a mobil és a regionális keresések is. A kulcsszavakat mérem Magyarország és regionális szinten valamint térképen és mobilon, hát totál káosz az egész, minden mozog.

      1. Védelmi algoritmusnak hívják, amely egy adott tartományon belül ringatja az oldalakat. Minuszos tartományban, tehát -2, -3 oldalon belül. Bizonyos tevékenységeket próbálnak így algoritmizálni, amelyet ennek hatására művelni kezdesz. Nem sokáig tart már, egyedileg annál tovább, minél többször reagálsz ennek hatására. Bird ki reakció nélkül, mert ez nem a munkádnak, nem a linkjeidnek, nem a tartalmadnak a hatásai. Semmi köze sincs a weboldaladhoz, ahogy március elején és közepén sem volt. Csak türelem, minden hamarosan rendben lesz.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

január 9, 2024

47MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Úgy néz ki elég komoly algoritmus frissítés

október 6, 2023

47MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A Google két nap alatt útjára engedte

szeptember 22, 2023

47MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ahogy írtam, jelenlege is fut a Google

március 29, 2023

47MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Korábbi cikkemben már beszámoltam róla, hogy a


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!