Az eddigi talán legjelentősebb mozgások voltak a találati listán ma éjszaka, ismét frissült a Pingvin algoritmus, nem is kicsit!

Épp tegnap írtunk róla, hogy még mindig fut a Pingvin algoritmus, és ma éjszaka nagyon jelentős változáson esett át a találati lista, talán a mostani futás legnagyobb változásai zajlottak.

Mozgások világszerte

Egyelőre nemzetközi tapasztalatok nincsenek, mivel Amerikában még éjszaka van, így a hazai tapasztalatokról tudunk csak beszámolni, de amint lesz máshonnan is fejlemény, frissítjük cikkünket.

Frissítve: egyre inkább úgy tűnik, hogy a mostani frissítés nemzetközi volt. Ezidáig Spanyolországból és Angliából jönnek a folyamatos jelzések a frissítésről, Amerikában egyelőre hajnal van még. Úgy tűnik tehát nemzetközi frissítés volt. Többen arról számolnak be, hogy utoljára 2012-ben voltak hasonlóak jó helyezéseik.

Frissítés:  a Seroundtable is vezető helyen számolt be a ma reggeli frissítésről.

Megengedőbb Pingvin

Tehát nagyjából az éjféli órákban történhetett a frissítés, ami szinte az összes általunk monitorozott kulcssszó esetén jelentős változásokat hozott. Szinte teljesen biztos, hogy a Pingvin algoritmus tevékenykedett, mivel elsősorban az ezekhez köthető kifejezéseket és domaineket érintette a változás.

Hirdetés

hirdetés

Az eddigi adataink alapján úgy tűnik a mostani Pingvin frissítés megengedőbb volt mint a többi, tehát jobban eltűri a kulcsszavas linkeket, mint a korábbi változatok. Jó példa erre a linképítés kifejezés, ahol a TOP10-be most olyan weboldal is bekerült, amire több mint 100 exact kulcsszavas domainről linkelnek, zömében katalógusoldalakról.

A változások még a cikk megírásának pillanatában is zajlanak, mivel az elmúlt fél órában is tapasztaltunk változásokat a találati listán. Tehát vélhetően nem a végeredményt látjuk egyelőre.

Érdekesség, hogy a hazai webmester fórumon már december 1-én jeleztek egy jelentős változást, ami aztán visszarendeződött, de most szinte ugyan azt a találati listát kapjuk, amit korábban teszteltek.

Kevesebb büntetett oldal

Szintén érdekes jelenség, hogy az elmúlt időszakban több weboldal számára is készítettünk linkprofil tisztítást, amit október 17-én érintett a Pingvin algoritmus. Ezen oldalak jelentős része most helyreállt. Egyelőre nem világos, hogy ez a linkprofil tisztítás eredménye, vagy pedig a megengedőbbnek tűnő Pingvin-algoritmus hatása.

Frissítés: folyamatosan kapjuk a megerősítést volt ügyfeleinktől, hogy állnak vissza  korábbi helyezések, vagy legalábbis jelentős helyezésváltozások tapasztalhatóak. Vannak akik a mostani október 17-i büntetés után álltak helyre, de van aki a 1013-as büntetések után most szerezték vissza korábbi helyezéseiket.

Ennek a javulásnak természetesen vannak kárvallottjai is. Azok a weboldalak, amelyeket nem büntetett a Google, a büntetett oldalak helyreállásával veszíthetnek helyezéseikből. Sok büntetett oldal ugyanis visszanyerte korábbi helyezéseit, ezáltal a többi oldal hátrébb csúszhat.

A mostani frissítés érdekessége az is, hogy olyan fontos keresőszavak esetében is volt elmozdulás, mint az időjárás, vagy a szépkártya. Az is nagy kérdés, hogy a mostani enyhe Pingvin meddig él, és a Google mikor futtat le egy szigorúbb verziót.

Büntetett oldalakról eddig nem kaptunk hírt, de ezekről általában néhány napos késéssel kapunk információt.

Amint vannak további tapasztalatok, azonnal frissítjük cikkünket.

Mi az a Google Pingvin algoritmus?

A Google Pingvin algoritmusa 2012 áprilisában indult útjának és célja azon weboldalak kiszűrése a találati listáról, amelyek manipulatív linképítési módszerekkel szerezték meg jó helyezéseiket. Ez idehaza elsősorban a katalógusoldalakra épített kulcsszavas horgonyszövegű linkeket jelentette. A Google legutóbb október 17-én frissítette az algoritmust, amelynek futása jelenleg is tart.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

  1. Élvezettel olvasom a bejegyzéseket, de sajnos semmi nem támasztja alá a cikkek hitelességét, kivéve néhány külföldi link.
    Nagyszerű lenne ha konkrét magyar oldalak látogatottsági grafikonjait láthatnám (láthatnánk), név nélkül.

    1. Szia!

      Nem egyszerű a kérésed, mivel az ügyfeleink adatait név nélkül sem publikálhatjuk, ezt gondolom megérted (titoktartási szerződés) a saját oldalaink forgalma pedig jellegüknél fogva igen hektikusak.
      A másik gond, hogy ez a cikk reggel készül, az organikus forgalom változás csak másnapra lesz látható. A webmester eszközöknél pedig 2-3 napos csúszás van. A mai világban pedig egy több napos történes már nem friss.
      A harmadik gond, hogy sokszor az algo frissítés forgalom alapján nem is látható, mivel ha valaki a 10-ről feljön a 8. helyre annak nem lesz kiugró forgalomváltozása.
      De megfontolom a javaslataidat, ha forgalmi ábrát nem is de esetleg több forrást tudunk megadni, esetleg utólag beszámolni egy-egy történésről ábrákkal.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

szeptember 20, 2017

95MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Egy éve indult útjára a Google folyamatos

június 27, 2017

95MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ismét szóba került a Panda-algoritmus, Gary Illyés

október 17, 2016

95MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A Google helyreigazítást adott ki a Pingvin

október 14, 2016

95MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Bár korábban nem ezt mondta a Google,


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!