Már írtunk arról, hogy a negatív keresőoptimalizálás egyre könnyebbé válik azáltal, hogy a Google algoritmusa egyre inkább büntetésközpontúvá válik. Most azt mutatjuk be, hogyan védhetőek ki a káros linkek.

A konkurenciának ártani többféleképpen lehet, de ha weboldalunk alapvetően rendben van, akkor szinte csak egyetlen járható út marad rosszindulatú versenytársunk számára, ez pedig a black-hat linképítés. Ennek célja, hogy olyan linkeket építsen a versenytárs oldalára, amely rövid távon esetleg emeli a helyezését, ám középtávon már szinte garantálja a büntetést.

Milyen linkekről van szó? Elsősorban kulcsszavas linkekről, például ha az ite.hu-t valaki a keresőoptimalizálás szóra linkelné kizárólagosan. Ráadásul nagy mennyiségben, vagy alacsony bizalmú oldalakról. Így szóba jöhetnek láblécben elhelyezett sitewide linkek, amelyek esetleg beleolvadnak a háttérbe, vagy tömeges fórumlinkek, esetleg gyenge katalóguslinkek tömeges alkalmazása. Ezek együttesen idehaza is elegendőek a konkurencia tönkretételére.

Ezt követően a rosszindulatú versenytársnak nincs más feladata, mint várnia a következő Pingvin algoritmus frissítést, vagy pedig direktben feljelenteni a weboldalt a Googlenál.

Hogyan védekezhetünk a káros keresőoptimalizálás ellen?

Nos, meglehetősen egyszerűen. Nincs más feladatunk, mint bejelentkezni a webmester-eszközökbe, és ott a „Keresési forgalom/Az Ön webhelyére mutató linkek” menüpont alatt, a „Ki linkeli legtöbbször” /”egyebek” gombra kattintani és felül letölteni a legfrissebb linkeket.
Noha ez nem tartalmazza az összes linket és nagyjából 10 napos késéssel mutatja meg a ránk mutató hivatkozásokat. Ez elegendő lehet, hogy feltűnjön egy manipulációs szándékú linképítés.

webmester eszközök friss linkek letöltése
Természetesen előfizethető egy fizetős linkprofil elemző szoftverre is, de ez már pénzbe kerül, általában a minimum összeg 10-20 ezer forint havonta, vagy éppen megbízhatunk egy keresőoptimalizálással foglalkozó céget linkprofilunk rendszeres ellenőrzésére, ami szinte garantált biztonságot jelent a káros célú keresőoptimalizálással szemben.

Hirdetés

hirdetés

Mi a teendő, ha káros keresőoptimalizálást észlelünk?

Ha azt észleljük, hogy valaki kártékony linkeket épít weboldalunkra, akkor érdemes kideríteni ki lehet az. Jó esetben ezt egy profi SEO szakember könnyen kiderítheti, az épített linkek alapján. Ez az első, a második pedig, hogy a kártékony linkeket/domaineket a Google disavow eszközén keresztül be kell küldeni, hogy a Google ezeket a linkeket ne vegye figyelembe.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

június 23, 2014

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Már írtunk arról, hogy a negatív keresőoptimalizálás

június 10, 2014

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Bár a Google igyekszik a szőnyeg alá

december 17, 2013

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A keresőoptimalizálás olyan, mint a mágia: aki

november 25, 2013

0MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Egyre több megkeresést kapunk olyan ügyfelektől, akik


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!