Sokszor értekeztünk már a keresőoptimalizálás nagy kérdéseiről, holott sok weboldal tulajdonosnak az alapvető problémákkal kell megküzdenie.

A héten két megkeresést is kaptunk, ami a címben is foglalt témakörhöz kapcsolódott, azaz több hónap után sem volt megtalálható a tulajdonosok weboldala a Google találati listáján, a Google nem indexelte le az oldalt.

Maradva a névtelenségnél, talán más számára is hasznos lehet az általunk talált hibák megosztása. Az első esetben már több hete kikerült a netre egy-egy új oldal, amely linkeket is kapott a főoldalról, ám ennek ellenére hetekkel később sem jelent meg az új oldal az indexben.

Első pillantásra minden rendben is volt, így a hiba oka nem volt könnyen kideríthető. Ám amikor alaposabban szemügyre vettük a forráskódot kiderült, hogy az oldal fejlécében a meta elemek között kétszer jelent meg a robotoknak szóló iránymutatás. Az első teljesen rendben volt, engedélyezte a Google robotjainak az oldal indexelését, ám több sorral lejjebb ismét szerepet a meta robots leírás, itt már tiltva az indexelést. A Google robotjai ezt a második, tiltó rendelkezést tartották mérvadónak, és nem indexelték le az oldalt. A duplikált meghatározás pedig nem tűnt fel senkinek, hiszen az első teljesen rendben volt.

A második eset ennél egyszerűbb volt. Az oldal gazdája, egyébként ügyesen a site:www.enoldalam.hu paranccsal kereste az oldalát a Google találatai között, ám hetekig nem bukkant fel az oldal. Ekkor fordult hozzánk. Rövid kutakodás után kiderült, hogy a www weboldal, szintén helyesen át volt irányítva a www nélküli verzióra, ám így a fenti paranccsal valóban nem volt megtalálható az oldal. Miután erre fény derült, az ügyfél már könnyedén rábukkant az oldalára, ami új oldal lévén még nem szerepelt előkelő helyen a találati listán.

És bónuszként egy harmadik eset. Egy WordPress oldalról van szó, amelyet a fejlesztés során elrejtettek a Google kereső elől, ám amikor az oldal élesítve lett, elfelejtették a Beállítások/olvasás menüpontban ismételten engedélyezni a robotok számára az oldal feltérképezését. Egy hónap is eltelt, mire rájött az oldaltulajdonos, hogy gőzerővel frissített oldalát a Google nem is látja.

Hirdetés

hirdetés

Sokan elfeledkeznek arról, hogy a keresőoptimalizálás alapja, hogy a SEO technikai része rendben legyen. Érdemes az alapokra is odafigyelni!

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

szeptember 30, 2022

6MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A robots.txt alkalmazása a kezdő weboldaltulajdonosoknak kicsit

április 28, 2022

6MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Az elmúlt időszakban egye nagyobb probléma lett,

október 25, 2021

6MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A keresőoptimalizálásban kiemelten fontos az indexelés kézben

július 20, 2021

6MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Miután megírtuk és közzétettük a legújabb bejegyzésünket,


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!