Egyetértés van hogy „nem ezt vártuk” a Pingvin algoritmustól, ráadásul lehet, hogy a futás már szeptemberben elkezdődött.

Az utóbbi napokban százas nagyságrendben volt szerencsénk átnézni fórumhozzászólásokat, és Twitter bejegyzéseket, de blogbejegyzéseket is tucatszámra olvastunk át.

Ezek alapján bátran kijelenthető, hogy a Pingvin 4.0 algoritmus nem a várakozásoknak megfelelő eredményt hozta. A Seroundtable egy igen hasznos cikkben foglalja össze az eddigi tapasztalatokat, ami jórészt megegyezik a mi általunk látottakkal is. Ezeket foglaltuk össze röviden

Még az időpont sem biztos

A tegnapi naphoz képest az egyik legfontosabb fejlemény, hogy a Google ködösít az algoritmus pontos indulásával kapcsolatban. Amikor konkrétan rákérdeztek John Muellernél és Gary Illyésnél, akik a Google szóvivői, hogy megtudják-e erősíteni, hogy szeptember 23-án indult útjára a Pingvin algoritmus, John Mueller ezt válaszolta:

„Amennyire én tudom, nincs olyan indulási időpont, amit bejelenthetnénk. Természetesen nem minden változás köthető a Pingvinhez.”

Amikor Barry Schwarz rákérdezett, hogy ez azt jelenti-e, hogy szeptember 23-a előtt indult, akkor Gary Illyés válaszolt:

Hirdetés

hirdetés

„Mit számít az?”

Ezek alapján azt gondolom, hogy ha a Google valóban szeptember 23-án indította volna útjára a Pingvin algoritmust, akkor egyszerűen azt mondták volna, hogy szeptember 23-a az indulási dátum, hiszen ekkor volt a hivatalos bejelentés is.

Így, hogy elkenték a választ vélhetően az indulás valamikor ez előtt (vagy akár ez után) következett be.

A szeptemberi időszakban többen jelezték, hogy a Pingvinnel összefüggésbe hozható mozgásokat észleltek. Kitüntetett dátum volt szeptember 2.-a, szeptember 11. és szeptember 18. is, de az egész hónap során lehet észlelni fluktuációkat.

Azt ugyanakkor le kell szögezni, hogy bár voltak Pingvinnel kapcsolatos mozgások, ezek nem voltak jelentősek.

A Seobook tett közzé egy ábrát, ami azt mutatja, hogy néhány oldal milyen erősen fluktuált szeptemberben, miközben a megelőző hónapokban sokkal szabályosabb volt a mozgásuk.

algo pingvin

A Seroundtable írt róla, hogy ma reggel kapott néhány levelet, amelyben Pingvinnel összefüggésbe hozható mozgásokat jeleztek. Ezt megerősítette Glenn Gabe is, az egyik legmegbízhatóbb külföldi büntetés szakértő, hangsúlyozva azt, hogy nincs szó jelentős mozgásokról.

A mai napon mi is kaptunk három jelzést lehetséges Pingvin esetről. Az egyik vaklárma volt, a másiknál valós visszaesés észlelhető, a harmadik bizonytalan egyelőre. Az azonban tény, hogy a Pingvin 4.0 bejelentése óta a mai napon volt a legtöbb hír valós mozgásokról.

Azt azonban világosan látni kell, hogy ezek a feltételezések, esetleges mozgások minimálisak ahhoz képest, amit korábban egy Pingvin-algoritmus okozott (ennek lehetséges okairól tegnap írtunk, lehet. hogy még a java hátravan).

Nagyon jól mutatja a helyzetet, hogy eddig a teljes weben még nem találkoztam egyetlen Pingvines helyreállási, vagy büntetési esettanulmánnyal a bejelentés óta, és nem csak én. Pete Meyers, aki a Moz specialistája ebben a témában 43 ezer Twitter követővel rendelkezik és szinte könyörög egyetlen Pingvines esettanulmányért, ami viszont nincs.

Vannak tehát „mozgások”, de semmi igazán érdemi. Korábban láttunk már hasonlót. Amikor a Google a Panda algoritmus tette folyamatos lefutásúvá szintén az volt a tapasztalat, hogy nincs érdemi elmozdulás. Az az algoritmus, ami korábban drasztikus változásokat hozott, nyomtalanná vált. Most az eddigi tapasztalatok alapján ugyan ez ismétlődhet meg a Pingvinnel is.

Ha lesz holnap új érdemi információ az algoritmus kapcsán természetesen beszámolunk róla.

Szerző: Szuhi Attila

Üdv! Szuhi Attila vagyok, az ITE.hu alapítója és főszerkesztője. Fő területem a keresőoptimalizálás és az online marketing. Speciális szakterületem a Google büntetések, a technikai SEO Audit és a linképítés.
Ha segítségre van szükséged, keress bátran.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

szeptember 20, 2017

63MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Egy éve indult útjára a Google folyamatos

június 27, 2017

63MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ismét szóba került a Panda-algoritmus, Gary Illyés

október 17, 2016

63MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A Google helyreigazítást adott ki a Pingvin

október 14, 2016

63MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Bár korábban nem ezt mondta a Google,


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!