Utoljára frissítve: november 8, 2021

Az Ubersuggest, mint ingyenes kulcsszó kutató eszköz ismerősen cseng a SEO eszközöket használók körében, melynek fejlesztése 2011-ig nyúlik vissza. 2017-ben Neil Patel megvásárolta azt, mivel még több fantáziát látott a felületben és rohamos léptékben kezdte el azt fejleszteni.

Bár az Ubersuggest funkciók komplexitásában alul marad a legismertebb konkurensek előtt, úgy mint az Ahrefs, SEMrush, Moz Pro, Power Suite, stb., de a kedvező árazása és a széleskörű lehetőségek miatt sok kezdő weboldal tulajdonos számára lehet megfelelő választás.

Ebben a használati útmutatóban részletesen bemutatom a funkcióit, és hogy mi mindenre lehet használni, elmondva mik az ingyenes verziók lehetőségei és korlátai és a fizetős funkciók milyen pluszt adnak és ez mennyibe is kerül.

Ubersuggest, Google Crome bővítmény kezelőfelület

Az ingyenes funkciók egy része, mint Google Crome bővítmény által biztosított adat érhető el. Ha a Google Crome böngészőnkbe beírjuk a „ubersuggest google chrome extension” szavakat megkapjuk a bővítmény linkjét, amit egy kattintással telepíthetünk. Ez után a Crome böngésző bővítmények részében egy narancs színű „U” jelenik meg. Próbáljuk is ki!

Írjuk be a böngészőbe az elemezni kívánt weboldal címét, majd kattintsunk a bővítmények részében a  narancs színű „U” ikonra. Egy kezelő felületet fogunk kapni, ahol a weboldalunkkal vagy a konkurencia oldalával kapcsolatos legfontosabb adatokat láthatjuk.

A Domain Overview blokkban áttekintő adatokat kaphatunk:

Hirdetés

hirdetés
  • Organikus kulcsszavak száma
  • Domain Authority érték
  • Backlinkek száma
  • Havi látogatottság
  • Kulcsszavak összesített helyezés értékei oszlop diagramban, havi bontásban
  • Legjobb, legtöbb forgalmat hozó oldalak
  • Legjobb kulcsszavai a honlapunknak

A Keywords by Traffic blokk az adott oldal legjelentősebb kulcsszavait sorolja fel.

A Backlinks blokk az oldalra mutató linkekről ad átfogó képet:

  • Összes oldalra mutató link száma
  • Új és elveszett linkek az elmúlt egy hónapban
  • Oldalunkra mutató linkek forrása

A SEO Analyzer blokk a weboldal technikai keresőoptimalizálását illetően ad adatokat:

  • Oldal egészség állapota
  • Kritikus hibák
  • Figyelmeztetések
  • Javaslatok
  • Képet kaphatunk a weboldalunk asztali és mobil sebességének állapotáról
  • Listázza a legnagyobb SEO hibákat

Az összes szekcióról elmondható, hogy a látott adatokon felül további adatokat látunk, ha a további részletekre kattintunk (akár a felületre történő regisztráció nélkül). Ha regisztrált felhasználói vagyunk az Ubersuggestnek, picivel több adatot mutat, azonban 3 lekérést követően korlátozott a megmutatott adatmennyiség. Egyértelmű az ösztönzés arra, hogy fizessünk elő az alkalmazásra.

Az Ubersuggest webes felülete és funkciói

Az Ubersuggest fiókunkat létrehozhatjuk külső email regisztrációval vagy akár használhatjuk a gmail.com-os email címünket. Talán az utóbbi a praktikusabb mert a webes felület összeköthető a Search Consol-al is!

Ha a felső részben lévő csengő ikonra kattintunk, további infókat kaphatunk trendekről milyen kulcsszavak forgalma növekedett.

Dashboard – kezelőfelület

A bal oldalon található kezelőfelület menüi hasonlóak a Google Crome menüjéhez, de sokkal több mindenhez férünk hozzá a belépett ingyenes regisztráció után.

A kezelőfelületen hozzáadhatjuk a saját weboldalunk (add new project) és Ubersuggest elkezdi lekérni a keresőoptimalizálás adatokat a honlapunkról.

  • Beállíthatunk kulcsszó figyelést
  • Gyors képet kaphatunk a havi látogatottsági forgalomról
  • Backlinkek számáról
  • Kalkulál egy On-page optimalizáltsági számot
  • Hozzáadhatunk konkurens oldalakat, akiket figyelni, elemezni szeretnénk

A Rank Tracking listázza a hozzáadott honlapunk keresési kulcsszavait és google pozícióját, a helyezés változását, a kulcsszóra jellemző keresési volument, mennyire nehéz az adott kulcsszóra előre kerülni, ha van, akkor egy kulcsszóra megfigyelhető trendről is kapunk információt. Ezt exportálhatjuk CSV formátumba további elemzéshez és szűréshez.

A Site Audit listázza a honlapunk fontos seo hibáit és egy áttekintő adat képet kaphatunk a weboldaunk jellemzőiről, amit az ingyenes kezelőfelületen is láttunk.

  • A SEO Issues discovered menü  felhívja a figyelmet a lehetséges hibákra, pl. ha blokkolva van egy oldal, nem megfelelő URL struktúra, túl rövid/hosszú cím, hiányzó H1 tag, stb.
  • A Site Speed blokk a honlapunk asztali és mobil sebességéről ad tájékoztatást és hogy milyen értékeket kellene kijavítani.

Keywords – kulcsszavak

Ez a blokk a kulcsszavak kutatásához és elemzéséhez ad nagy segítséget.

A Keyword overview menüben kulcsszó kutatást végezhetünk. Írjuk be egy általunk vizsgálni kívánt kulcsszót!

A Suggestions szekcióban megtudhatjuk annak keresési mennyiségét, milyen hosszú farok kulcsszavak kapcsolódnak hozzá, milyen tartalom ötleteket javasolt az Ubersuggest, milyen trendek vonatkoznak rá, mennyibe kerülne egy CPC hirdetés kattintás a kulcsszóra, mennyire nehéz előre kerülni a kifejezésre, milyen korosztály keres a szóra és milyen arányú a hirdetésekre / organikus találatokra kattintás az adott szóra.

A Related szekció, a kapcsolódó releváns szavakról ad a fentihez hasonlóan átfogó gépet.

A Questions- kérdések, Prepositions – előjárószavak, Comparisons – összehasonlítások nem minden esetben adnak találatot, ahogy a magyar nyelvben meghonosodott nemzetközi kifejezésekkel pl. „seo” nehezebben boldogul az eszköz. A magyar szavakat viszont hatékonyan elemzi.

A Keyword ideas lényegében a fenti menü kibontása, több adatot látunk ide kattintva.

A Keywords by Traffic a honlapunk keresési kulcsszavaival kapcsolatban ad igen részletes tájékoztatást: hányadik helyezésen van, és milyen oldalak előzik meg és azoknak mekkora a becsült látogatási forgalma, hány link mutat rá és mennyi a DA értéke és szociális felületek megosztása. Ez a report is exportálható CSV fájba vagy másolhatóak az adatok.

A Competing Domains a konkurens honlapok témánkba vágó hasonló kulcsszavainak feltérképezésében adhat segítséget.

A Content Ideas egy adott kulcsszó kifejezésre listázott cikkötletek, miről írtak már a témában. Ez a funkció egyelőre elég gyenge találatot ad sok esetben.

A Keywords list egy általunk megadott egyedi kulcsszó lista, amit vizsgálni akarunk a korábbi keyword ideas menühöz hasonlóan.

Traffic – honlap forgalmi adatok

A Traffic overview egy rövid grafikon áttekintő, a lényegi adatok és hasznos információ a Top Pages by Traffic menüből érhető el, itt a legtöbb becsült látogatót hozó oldalakat listázza, megadva, hogy milyen további kulcsszavakra releváns az oldal, hány db és honnan kap linkeket.

Backlinks – Honlapra mutató linkek

A Blacklinks Overview ismét egy áttekintő felület a honlapunk linkeltségét illetően.

  • DA érték
  • Backlinkek száma
  • Hivatkozó domainek száma
  • Organikus havi forgalom
  • Új és elveszett hivatkozó linkek
  • Oszlopdiagram összesítő a hivatkozó domainek milyen erősségűek
  • Linkeléshez használt horgonyszövegek  – ehhez szükséges a cikk url-jét megadni, nincs lehetőség tömeges adatra, hogy pl. az összes url összes horgonyszövegét listázza, egyenként kell vizsgálni.

A Backlink Opportunity menüben a konkurenseink backlinkjeit tudjuk kilistázni, megtudva, honnan kaptak linket, és amikről nekünk is esetleg érdemes linket szerezni.

Mennyibe kerül az Ubersuggest és megéri az árát?

Mint minden SEO tool, ha van ingyenes fukciója, az nagyon limitált, így van ez az Ubersuggestnél is. Ha csak Google Crome bővítményt és az ingyenes regisztrációs felületet használjuk, akkor ez egy honlap általános áttekintésére elegendő, maximum napi 3 lekérdezés érhető el díjmentesen. A valóban hasznos funkciók csak a fizetős módban férhetők hozzá, szerencsére ezért nem kell vagyonokat fizetni.

Választható havi vagy akár életreszóló licensz is. A különböző előfizetések közt elsősorban a lekérhető adat mennyiségben van különbség, ahogy az alábbi táblázat is bemutatja.

Az ubersuggest csomagjai

Véleményem szerint az Ubersuggest kezdő – középhaladó szinten mindenképp kielégítő és teljeskörűen elvégezhetőek a kulcsszókutatás, a backlinkelemzés és a honlapot érintő seo analyzis feladatok.

Az Ubersuggest bár egyértelműen törekszik lefedni a honlap seo analyzis, kulcsszó és backinkkutatás lépéseit, ugyanakkor szükséges lehet a Search Console használata is és abból elérhető adatok, információk. Azonban nagymértékben megkönnyíti a mindennapos seo analitika használatot.

A kevés nyomon követhető kulcsszó helyezés viszonylagos hátránya e webes szoftvernek, ezen valóban lenne még mit fejleszteni, a legdrágább Enterprise/Agency előfizetés 200 lehetséges kulcsszava is igencsak szerény mennyiség.

A szoftver egyelőre csak idegen nyelven érhető el: angol, portugál, német, spanyol, olasz, francia, kínai, japán nyelvű felületekkel. Aki azonban alapszinten jártas a SEO-ban és az angollal, az érteni fogja a kifejezéseket és az ábrákat is és képes lesz használni az eszközt.

Ha az eddigi fejlesztések ütemét nézzük, valószínű Neil Patel nem fog megállni az újításokkal és az eszköznek mindenképp van jövője.

Szerző: giyandeva

Szabó Gábor vagyok, Szuhi Attila SEO klubjában szerzett ismereteimet kamatoztatom a saját weboldalom keresőoptimalizálásában és szenvedélyemmé vált ennek a témának a lelkes követése és tanulása.

Írd meg a véleményed!

Az e-mailcímed nem lesz nyilvános. A * jelölt mezők kötelezőek.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Cikkek a témában

november 22, 2022

89MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ebben a cikkben összegyűjtöttem a véleményem szerint

november 8, 2021

89MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Az Ubersuggest, mint ingyenes kulcsszó kutató eszköz

január 17, 2020

89MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás A tartalommarketing szerepét és fontosságát már talán

november 28, 2019

89MEGOSZTÁSFacebookFeliratkozás Ebben a cikkben igyekeztem összegyűjteni, hogy milyen


INGYENES!

TÖLTSD LE A GOOGLE 100 SEO TANÁCSÁT

A Google 100 legfontosabb keresőoptimalizálási tanácsa!